Restauracje w pobliżu

restauracje

Restauracje w okolicy Pensjonatu Dawidek warte odwiedzenia

W okolicy Pensjonatu Dawidek jest kilka restauracji, które warto odwiedzić. Każde miejsce na świecie może pochwalić się lokalnymi potrawami, których grzechem byłoby nie spróbować. Na Podhalu nie jest inaczej. Tutaj królują m.in. oscypki, placki po zbójnicku, kwaśnica i pstrągi.

Najbliżej naszego pensjonatu jest Zajazd Furmański. Klimat miejsca tworzą autentyczne przedmioty rzemiosła ludowego oraz malowidła ścienne artysty Władysława Trebuni Tutki. Szef kuchni proponuje dania, które łączą w sobie tradycyjną kuchnię góralską z nowoczesnymi smakami.

Około 200 metrów od nas jest Karczma Zornica. Specjalnością miejsca jest placek po zbójnicku, moskole z masłem czosnkowym, pstrąg z ziemniakami opiekanymi oraz gulasz jagnięcy z kluskami i burakami. Wystrój klasycznie nawiązuje do tradycji regionu.

Osoby szukające podhalańskiej duszy, znajdą ją w Restauracji Regionalnej Nosalowy Dwór. Wystrój, smak i zapach tworzą spójną całość i góralski klimat. Jest to miejsce, które świetnie nada się na rodzinny obiad, jak i romantyczna kolację. Szef kuchni poleca m.in. tatara z łososia, tatara wołowego, kotleciki jagnięce i naleśniki ze szpinakiem i suszonymi pomidorami.

Zachęcamy do kulinarnych podróży po Zakopanem.

Zobacz także