Wyciągi narciarskie w pobliżu

stoki_narciarskie

Ośrodki narciarskie w pobliżu Pensjonatu Dawidek

Pasjonaci sportów zimowych będą zadowoleni lokalizacją Pensjonatu Dawidek. Od nas blisko jest na stoki narciarskie o zróżnicowanym poziomie trudności tras zjazdowych.

 • Wyciąg narciarski Ugory
  Oferuje 3 wyciągi orczykowe o długości od 200 do 400 metrów. Trasy przeznaczone są dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy.
 • Wyciąg Bachledzki Wierch
  Zaletą miejsca są piękne widoki na panoramę Tatr. Trasa o długości 200 metrów dostarczy wrażeń zarówno początkującym jak i średnio zaawansowanym narciarzom. Wieczorem stok jest malowniczo oświetlony. Przy dolnej stacji jest kameralny szałas z paleniskiem na ognisko oraz minibufet.
 • Centrum Szkoleń Narciarskich i Snowboardowych NOSAL
  Oferuje 5 bezpiecznych, łatwo dostępnych i niekrzyżujących się tras. Każda z nich jest dobrze widoczna, rodzice przez cały czas mogą obserwować swoje pociechy. Działa tu jedno z największych w regionie Centrum Szkoleń Narciarskich i Snowboardowych Nosal. Prowadzone są tu zajęcia dla dzieci i dorosłych. Dużą popularnością cieszy się „Klub Misia Stramusia”, w którym dzieci mogą się bawić i uczyć jazdy na nartach. Stoki są naśnieżane, ratrakowane i oświetlone. Na terenie ośrodka jest wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego oraz wypożyczalnia odzieży narciarskiej i snowboardowej.
 • Wyciąg narciarski Gigant
  Zlokalizowany jest pod Wielką Krokwią. Wyciąg orczykowy ma długość 198 metrów, idealny jest dla osób początkujących i dzieci. Stok jest sztucznie naśnieżany, ratrakowany i oświetlony. Na miejscu można wypożyczyć narty i snowboard, działa tu również Szkoła narciarska Gigant.
 • Kasprowy Wierch
  Zwany jest kultową górą polskich narciarzy. Jest to najpopularniejszy ośrodek narciarki w Polsce. Położony jest na szczycie i północnych zboczach Kasprowego Wierchu. Na górę można wjechać koleją linową z Kuźnic. Inną opcją jest podejście do dolnej stacji wyciągu w Dolinie Goryczkowej. Tu można skorzystać z 2-osobowego wyciągu krzesełkowego. Do dyspozycji jest jeszcze 4-osobowy wyciąg krzesełkowy z Doliny Gąsienicowej. Z Kasprowego Wierchu możliwy jest zjazd dwoma trasami: Gąsienicową i Goryczkową. Mają one przedłużenia – Nartostrady, które umożliwiają dojazd do Kuźnic. Trasa Goryczkowa, oznaczona jest jako czarna, przeznaczona jest dla zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. Trasa Gąsienicowa również jest trasą czarną, dolna jej część jest trasą czerwoną. Z racji, ze szlaki te leżą na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego nie są oświetlone ani sztuczne śnieżone. Stoki te polecane są doświadczonym narciarzom i snowboardzistom.


Dlaczego warto?

 • zróżnicowany poziom trudności trasy zjazdu
 • stoki w okolicach naszego pensjonatu
 • duży wybór stoków dla dzieci i początkujących

Zobacz także